Informace
Obecné informace Návod k použití Péče o kalíšek Výběr velikosti Rady při potížích Certifikát

ČIŠTĚNÍ A PÉČE O MENSTRUAČNÍ KALÍŠEK

Při správné péči, čištění a uchovávání Vám menstruační kalíšek vydrží mnoho let. Umývejte ho pravidelně jemným mýdlem a horkou vodou a ujistěte se, že jste odstranila všechny zbytky mýdla, protože to by mohlo způsobit podráždění pochvy. K očištění záhybů použijte měkký kartáček. Pokud je to k čištění nutné, otočte menstruační kalíšek naruby. Drobné otvory pod okrajem menstruačního kalíšku pomáhají uvolnit přilnutí. Udržujte je čisté – pokud je to nutné, použijte špendlík. Pokud jste na veřejné toaletě, berte si s sebou malou láhev vody na opláchnutí menstruačního kalíšku, nebo ho jednoduše vyprázdněte a znovu zaveďte. Při příštím vyprázdnění menstruační kalíšek umyjte důkladněji. Když cestujete do zahraničí, používejte k čištění menstruačního kalíšku vždy pitnou vodu. V průběhu používání může menstruační kalíšek změnit barvu, což však nemá vliv na jeho použití. Odbarvení lze dosáhnout namočením do sterilizačního roztoku. Pokud si na povrchu menstruačního kalíšku všimnete trhlin, prasklin nebo jiných strukturních změn, doporučujeme ho vyměnit.

STERILIZACE KALÍŠKU PO UKONČENÍ MENSTRUACE

Ponořte kalíšek do nádoby tak, aby byl zcela pod vodou, a povařte 5-7 minut, můžete ho také dát do skleněné nebo umělohmotné nádoby, ponořit do vody a dát na 3 minuty na plný výkon do mikrovlnné trouby. Ke sterilizaci varem můžete použít praktický kelímek na sterilizaci. Je skládací, snadno se Vám vejde do kabelky a navíc při nutných případech ho na veřejném záchodku můžete také jen naplnit vodou, vypláchnout v něm kalíšek a znovu použít. Lze použít i sterilizátor na kojenecké lahve nebo dezinfekční gel Dettol. Před použitím je pak ale nutné kalíšek dobře omýt vodou, aby se zbytky dezinfekce nedostaly do kontaktu s poševní sliznicí.

Nikdy nepoužívejte na čištění nebo zvlhčování následující přípravky (mohou poškodit Váš menstruační kalíšek nebo způsobit podráždění pochvy): látky ropného původu jako např. vazelína, oleje, kyselé čisticí prostředky, silná nebo parfémovaná mýdla.

UCHOVÁVÁNÍ MENSTRUAČNÍHO KALÍŠKU

Důkladně menstruační kalíšek osušte a uložte do bavlněného sáčku, který je součástí balení. Neuchovávejte ho v igelitovém sáčku ani v jiném neprodyšném obalu.

úvod| informace| srovnání| zkušenosti| produkty| kontakt| obchodní podmínky